08.06.2022

III Kongres PV 1-2 czerwca 2022 r.

Nie sposób nie zauważyć, że sektor energetyki słonecznej w Polsce w ostatnim czasie bardzo się rozwija, co niewątpliwie przedkłada się na wzrost wynikających z tego korzyści energetycznych, środowiskowych, jak również ekonomicznych dla całego społeczeństwa.

Ponadto, szybki rozwój energetyki słonecznej sprawia, że Polska znajduje się w czołówce Państw Europejskich w zakresie przyrostu energii fotowoltaicznej, co jednocześnie wpływa pozytywnie na to, że rynek Polski staję coraz bardziej atrakcyjny dla inwestorów działających w tej branży.

Również warto zwrócić uwagę na to, że, Polski Rząd podpisał z branżą PV porozumienie sektorowe w 16 grudnia 2021 r. o współpracy na rzecz rozwoju sektora fotowoltaiki, którego Celem jest wspieranie rozwoju branży oraz maksymalizacja udziału krajowego przemysłu urządzeń fotowoltaicznych w łańcuchu dostaw energii.

W związku z taką dynamiką rozwoju energii słonecznej w Polsce odbył się już III Kongres PV, czyli największe w Polsce wydarzenie dotyczące branży PV, w dniach 1 – 2 czerwca 2022 r. w Warszawie w hotelu DoubleTree by Hilton.

Z przyjemnością informujemy, że w wydarzeniu brał udział także Wspólnik Kancelarii JLSW Janaszczyk Lis & Wspólnicy Spółka Komandytowa Radca Prawny Tomasz Janaszczyk.

W wydarzeniu wzięli udział m.in przedstawiciele administracji publicznej, sektora bankowego, eksperci rynku energii, inwestorzy, deweloperzy, dostawcy technologii, usługodawcy, przedstawiciele samorządów, organizacji gospodarczych i przemysłowych. III Edycja została poświęcona m.in. programowi RePower EU, RES Simplify oraz AGRI-PV. Podczas tego wydarzenia można było wysłuchać wielu merytorycznych wystąpień ekspertów zarówno w formie stacjonarnej jak i online, wziąć udział w bankiecie oraz skorzystać z licznych atrakcji towarzyszących. Udział w tym wydarzeniu z pewnością pozwolił na zdobycie doświadczenia jak i aktualnej wiedzy w zakresie branży fotowoltaicznej oraz podejmowanie dyskusji na temat przyszłości i wyzwań jakie czekają energetykę słoneczną w przyszłości, w Polsce.

Mogą Cię zainteresować