Współpraca międzynarodowa

Bliska i stała współpraca z licznymi, renomowanymi kancelariami prawniczymi z zagranicy pozwala nam na profesjonalne wsparcie naszych klientów w ramach dowolnej jurysdykcji prawnej.

Mamy bogate doświadczenie w pomocy klientom zagranicznym, wspieraniu inwestycji zagranicznych realizowanych w Polsce, reprezentacji rodzimych firm działających za granicą oraz w transgranicznych sporach sądowych.

Kancelaria JLSW została wyróżniona w prestiżowym rankingu The Legal 500 na rok 2023 oraz rekomendowana w obszarze prawa budowlanego.

Kancelaria JLSW od lat jest stałym członkiem międzynarodowej organizacji Legal Netlink Alliance z siedzibą w Londynie, która zrzesza niezależne firmy prawnicze z niemalże każdej jurysdykcji Europy i świata.

 

W ramach LNA prawnicy JLSW angażują się w szczególności w ramach dwóch obszarów:

 

GDPR (General Data Protection Regulation) – międzynarodowa współpraca w zakresie wypracowywania standardów rozwiązań z zakresu ochrony danych osobowych w ujęciu lokalnym – danego kraju, jak i transgranicznym, znajdującym szczególne zastosowanie dla klientów będących grupami kapitałowymi funkcjonującymi w kilku jurysdykcjach (krajach).

 

CLPG (Construction Law Practice Group) – grupa robocza, w której prawnicy JLSW są jednymi z założycieli. Zajmuje się problematyką prawa budowlanego i procesu inwestycyjnego, praktyką stosowania kontraktów budowlanych, w tym FIDIC oraz wypracowywaniem uniwersalnych instrumentów ochrony interesów uczestników procesu budowlanego.